سنگ هامرمر

استفاده سنگ های طبیعی برای سرویس بهداشتی و حمام

موارد لازم برای بکاربردن سنگ در سرویس بهداشتی و حمام

استفاده سنگ های طبیعی برای سرویس بهداشتی و حمام

استفاده سنگ های طبیعی برای سرویس بهداشتی و حمام

برای قرن ها ، سنگ مرمر و سایر انواع سنگ طبیعی نمادی از ثروت و قدرت است که برای کف سازی و سایر سطوح در خانه های مسکونی استفاده می شود. در تمدن های باستان ایران ، یونان و ایتالیا ، کار دستی در معادن سنگ ، برش ، و حمل سنگ طبیعی به این معنی بود که تنها ثروتمندترین شهروندان – یا خود دولت – هستند که توانایی استفاده از این مواد را در ساختمانهای خود دارند. اگرچه تجهیزات مدرن و سیستم های حمل و نقل اکنون آن را در دسترس افراد بیشتری قرار می دهند ، سنگ مرمر و دیگر سنگ های طبیعی هنوز هم یک ماده ساختمانی هستند که یک عرف سلطنتی را حفظ می کنند

کاشی های سنگی چگونه ساخته می شوند

در نحوه استخراج انواع مختلف سنگ طبیعی و شکل دادن آنها به کاشی یا پیشخوان ، تغییرات جزئی وجود دارد ، اما این فرآیند برای همه انواع متداول سنگ ، اعم از سنگ مرمر ، گرانیت ، تخته سنگ ، سنگ آهک یا تراورتن مشابه است. مثال اینکه چگونه سنگ مرمر خام به کاشی تبدیل می شود ، مثال خوبی است.

در یک معدن سنگین تجاری مستقر ، که در مورد سنگ مرمر معمولاً یک مکان کوهستانی است ، اغلب در یک مکان از راه دور ، از تجهیزات ویژه ای برای سوراخ کردن سوراخ های دسترسی استفاده می شود که از طریق آنها کابل های سیم الماس استفاده می شود. تجهیزات موتوری کابل برش را از طریق سنگ می کشد ، نحوه برش چوب توسط اره برقی (هرچند خیلی بیشتر طول می کشد) تا اینکه یک سنگ بزرگ سنگین به صدها تن از سنگ اطراف آن در معدن جدا شد. هنوز در جای خود قرار دارد ،

این بلوک بزرگ اکنون به بلوک های کوچکتری تقسیم شده است که هر کدام هزار کیلو وزن دارند و با جرثقیل های سنگین بر روی کامیون های عظیمی که بلوک ها را به حیاط برش منتقل می کنند ، برداشته می شود ، جایی که یک باند با چندین تیغه برش بلوک را برش می دهد به اسلبهای جداگانه ، تقریباً همانطور که یک برش دهنده نان یک نان را به برش می دهد. در بعضی از سایت ها ، اره های مخصوص نیز نوارهای باریکی را برای سنگ مرمر برش می دهند که قرار است به صورت کاشی برش داده شود.

*

اسلبها یا نوارها اکنون از وسایلی عبور داده می شود که صورت سنگ را جلا می دهد. این فرآیند با ساینده های الماس درشت آغاز می شود و به تدریج به ساینده های بسیار ریز منتقل می شود. هنگامی که درجه پرداخت صاف شد ، دال یا نوارها بسته بندی می شوند و توسط کامیون به مراکز توزیع حمل می شوند ، اگر مقصد سنگ برای مکانهای خارج از کشور باشد ، ممکن است در نزدیکی بندرهای اقیانوس واقع شود. هنگام حمل به خارج از کشور ، سنگ در محفظه های حمل و نقل 20 فوت طولانی حمل می شود که هر کدام حداکثر 20 تن حمل می کنند.

مزایای استفاده از سنگ

مزایای استفاده از سنگ

امروزه ، مزیت اصلی سنگ مرمر و سایر سنگهای طبیعی در حمام این است که بیان زیبایی و سبک را جسورانه بیان می کند. در قرن ها گذشته ، سنگ به دلیل استحکام و مقاومت به عنوان مصالح ساختمانی انتخاب می شد ، اما در ساخت و ساز امروز ، سایر مصالح ساختمانی مقاومت بهتر و دوام تقریباً برابر – و همچنین هزینه کمتری دارند. آنچه تغییر نکرده است – و احتمالاً هرگز تغییر نخواهد کرد، از آنجا که سنگ مرمر و سایر سنگهای طبیعی در منابع محدود وجود دارند – این است که سنگ طبیعی نماد انحصار و سبک است.

از نظر زیبایی شناسی ، هر معدن در جهان شکل کمی متفاوتی از سنگ دارد و حتی در همان معدن ، تخته سنگ های جداگانه دارای رگه و رنگ آمیزی کمی متفاوت هستند. این به این معنی است که یک طبقه ، میز جلو ، یا سطح دیوار ساخته شده از سنگ مرمر یا سنگ طبیعی دیگر همیشه ظاهری منحصر به فرد خواهد داشت که با هر سرویس بهداشتی دیگر در جهان متفاوت است.

این واقعیت که سنگ طبیعی هم گران است و هم بی نظیر ، به این معنی است که استفاده از سنگ مرمر یا سنگ طبیعی دیگر در خانه شما تقریباً به طور خودکار ارزش فروش مجدد آن را بهبود می بخشد. بنگاه های املاک و مستغلات در هنگام فروش خانه ، همیشه به وجود سنگ طبیعی اشاره می کنند و خریداران احتمالی همیشه آن را به عنوان یک نکته مثبت مثبت قلمداد می کنند.

معایب استفاده از سنگ

برای هر مزیت سنگ طبیعی ، معایب متعددی وجود دارد:

  • برای اکثر مردم ، هزینه سنگین سنگ به اندازه کافی مضر است و آن را به یک انتخاب ضعیف تبدیل می کند. بسته به نوع سنگ ، می توانید برای هر متر مربع 1 الی 2 میلیون برای هزینه ترکیبی مواد و کار کف سنگ ، دیوار یا دوش ، انتظار داشته باشید.

 

  • سنگ سرد است. راه رفتن روی سنگ طبیعی با پاهای برهنه می تواند یک تجربه کاملاً ناخوشایند باشد ، مگر اینکه روی سیستم گرمایش کف تابشی قرار گیرد. این یک نقص است به طوری که اکثر افرادی که آماده هزینه کف کف سنگ هستند به طور خودکار گرمایش تابشی کف را نیز انتخاب می کنند. این به طور طبیعی هزینه کلی بازسازی را حتی بیشتر می کند.

 

  • سنگ لغزنده است. برای اینکه سنگ در محیط حمام به طور موثر کار کند ، باید آن را آب بندی کرد ، و یک سطح سنگ مهر و موم شده با خیس شدن بسیار لغزنده می شود. سنگ طبیعی می تواند یک خطر ایمنی شدید در حمام باشد و برای حمام هایی که توسط کودکان یا افراد مسن استفاده می شود توصیه نمی شود.

 

  • سنگ شکننده است. تا حدودی شگفت آور ، سنگ طبیعی در مورد مقاومت در برابر خم شدن و انبساط تقریباً به اندازه کاشی و سرامیک مقاوم نیست. کاشی های سنگ طبیعی به راحتی خرد می شوند.

 

  • کف سنگی ممکن است به سازگاری های ساختاری نیاز داشته باشد. سنگ بسیار بسیار سنگین است و در صورت خم شدن کف زیرین مستعد ترک خوردگی است. این ممکن است قبل از نصب کاشی سنگ نیاز به تقویت قابل توجه (و گران) کف کف داشته باشد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن