تراورتندسته‌بندی نشده

انواع سنگ های تراورتن

اطلاعاتی درباره ی نوع های سنگ ساختمانی تراورتن

انواع سنگ ساختمانی تراورتن

انواع سنگ ساختمانی تراورتن
انواع سنگ ساختمانی تراورتن

سنگ ساختمانی تراورتن یکی از متنوع ترین مصالح ساختمانی در منزل است که پیدا خواهید کرد. از کف کاشی تراورتن گرفته تا میزهای سنگ تراورتن و میزهای پشتی ، این سنگ طبیعی یکی از زیباترین موادی است که می توانید در خانه خود داشته باشید.این راهنما به شما کمک خواهد کرد تا بهترین انواع اسلب تراورتن را برای میزهای پشتی یا پشتی جدید خود پیدا کنید.

قبل از خرید کاشی تراورتن ، مهم است که برای انتخاب نوع و درجه کاشی مناسب برای اهداف خود ، با اصطلاحات صنعت آشنا شوید. در حالی که هیچ نام استاندارد صنعتی برای گریدهای سنگ تراورتن وجود ندارد ، اما بیشتر موسسات از نام های ذکر شده در زیر استفاده می کنند.
کاشی تراورتن با استفاده از روش های مختلف برش ایجاد می شود ، نه با استفاده از انواع مختلف سنگ تراورتن.

تراورتن چیست؟

سنگ نمای تراورتن تراورتن یک سنگ طبیعی است که نوعی سنگ آهک است ، اگرچه تفاوت های بسیار مشخصی بین این دو ماده وجود دارد. این سنگ رسوبی در غارهای آهکی و نزدیک چشمه های آب گرم تشکیل می شود. از این سنگ تراورتن تراش داده می شود و به شکل دال شکل می گیرد. اگرچه تغییرات رنگ وجود دارد ، سطوح تراورتن را می توان در طیف وسیعی از رنگهای روشن تر ، مانند خاکستریهای روشن و طلاها یافت. برخی از انواع مواد همچنین می توانند دارای رگه باشند.

گرید های سنگ ساختمانی تراورتن

سه نوع گرید تراورتن وجود دارد: حق بیمه ، استاندارد و تجاری. درجه ممتاز ، که گاهی اوقات درجه یک نامیده می شود ، کاشی است که کاملاً تراش خورده و دارای ضخامت یکنواخت در سراسر با مقدار کمی پرکننده است. درجه استاندارد ، که درجه دوم نیز نامیده می شود ، با ضخامت یکنواخت کاملا برش داده می شود ، با این حال ،
کمی پر کننده بیشتری در سنگ وجود خواهد داشت. گرید تجاری که به کلاس سوم نیز معروف است ، ممکن است از همه طرف کاملاً بریده نشود و ضخامت یکنواختی نداشته باشد. علاوه بر این ، مقدار زیادی مواد پرکننده در داخل سنگ وجود خواهد داشت.

بهترین انواع تراورتن کدامند؟

همانطور که گفته شد ، سنگ تراورتن را می توان در رنگها و سبکهای مختلف یافت. در زیر بهترین نوع های تراورتن ذکر شده و توضیح داده شده است.

سنگ تراورتن نقره ای

سنگ تراورتن نقره ای یک سنگ خاکستری ، قهوه ای و سیاه زیبا است که از ترکیه می آید. مهم نیست که کجا آن را نصب کنید ، این سنگ فوق العاده به نظر می رسد. به طور خاص ، سنگ تراورتن برای مناطق کم رفت و آمد مناسب است ، و این سنگ سنگی مناسب برای بالابرهای حمام و محیط وان است.

تراورتن جیالو

این سنگ طبیعی قهوه ای طلایی و زیبا دارای بافت های لایه ای و رگه بندی است. با نصب مقداری نور به فضای خود محل زندگی خود را به محیطی زیبا تبدیل کنید.

تراورتن سیلیون

سنگ تراورتن سیلیون چه یک میز جدید ،  دوش یا سطح دیگر باشد مطمئناً شما را راضی خواهد کرد. این سنگ به رنگ قهوه ای مایل به بژ است.

سنگ تراورتن زرد

سنگ تراورتن زرد یک سنگ طبیعی خیره کننده و طلایی از ایران است که در سراسر آن دارای لکه ها و رگها است. این یک ماده عالی برای هر خانه است.

تراورتن کرما ویژو

این سنگ تراورتن باشکوه زمینه قهوه ای نرم با رگه هایی به رنگ قهوه ای روشن و تیره را ارائه می دهد. این سنگ می تواند به طور قابل توجهی ظاهر هر منطقه ای را که در آن نصب می کنید ، بهبود بخشد.

جوانب مثبت و منفی تراورتن چیست؟

جوانب مثبت و منفی تراورتن چیست؟

مانند هر مصالح ساختمانی ، تراورتن دارای ویژگی های مثبت و منفی است. سنگ از زیباترین موادی است که می توانید در خانه خود داشته باشید. همچنین بسیار متنوع است ، زیرا می تواند برای بسیاری از سطوح مختلف به خوبی کار کند. در نزول، این ماده بسیار متخلخل و مستعد آسیب در برابر نشت – به ویژه از مواد اسیدی مانند آب پرتقال ، قهوه ، چای ، شراب و غیره است. به دلیل تخلخل ، توصیه می شود که برای محافظت از آن ، تراورتن را چندین بار در سال مهر و موم کنید. اگر اغلب به اندازه کافی سیلر استفاده نکنید ، مایعات می توانند به سطح سنگ نفوذ کنند ، منجر به آسیب و تغییر رنگ می شود.

هزینه تراورتن چقدر است؟

تراورتن از نظر هزینه پیشخوان سنگ معمولاً در محدوده میانی قرار می گیرد. قیمت هر فوت مربع به طور متوسط ​​بین 45 تا 75 دلار است.

تراورتن برای چه موارد دیگری استفاده می شود؟

تراورتن علاوه بر میزهای پیشخوان ، پشت پرده ها و سطوح مختلف حمام ، برای مصارف کاشی سنگی ، به ویژه کف تراورتن نیز بسیار معمول است. انواع مختلف کاشی را می توان در بسیاری از کارهای مختلف یافت ، از جمله یک پوشش صیقلی ، یک لایه پایان یافته ، یک لایه خرد شده ، یک ورقه براق و یک لایه برش اره بسیاری از اتمام کارها ظاهر مات به کاشی می بخشد (به غیر از پوشش صیقلی). گزینه های دیگر با کاشی تراورتن شامل تراورتن پر یا پر نشده است. منافذ بسته به سنگ تراورتن پر شده است ، در حالی که پر نشده سنگ را در حالت متخلخل طبیعی خود باقی می گذارد.

از کاشی های کف گرفته تا سنگفرش ها و سایر کاربردها ، استفاده از تراورتن بسیار زیاد است. به خاطر داشته باشید که با کاشی ، شما باید با خطوط دوغاب کنار بیایید.سطوح تراورتن زیبایی خارق العاده ای را در خانه شما ایجاد می کند ، همه بدون اینکه خیلی درخشان باشد. اگر به دنبال یک سنگ طبیعی هستید که احساس سبکی به شما بدهد ،
تراورتن ممکن است همان چیزی باشد که شما بدنبال آن می گردید. این راهنما می تواند به شما کمک کند بهترین نوع سنگ تراورتن را برای خانه خود پیدا کنید.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن