دسته‌بندی نشده

برخی نوع سنگ های خاص

اطلاعات در مورد برخی سنگ های مصنوعی

برخی نوع سنگ نما های خاص

برخی نوع سنگ نما های ساختمانی خاص

آلاباستر

آلبستر سنگی ساختمانی شفاف و دانه ریز است که اغلب با سنگ مرمر اشتباه گرفته می شود. تراش و صیقل دادن آن نرم و آسان است. برای آباژورها ، مجسمه ها و سایر اشیای تزئینی استفاده شده است. مانند سنگ مرمر ، سنگ دگرگونی است ، اما عمدتا از سولفات کلسیم هیدراته تشکیل شده است.”هیدراته” به این معنی است که در ساختار بلوری خود حاوی آب است ، که بر دوام و چگونگی خراب شدن آن تأثیر می گذارد.

آلاباستر ساختمانی می تواند توسط آب حل شود و در اثر گرما آسیب ببیند. گرما آب را از درون ساختار بلور خارج می کند و نمی توان دوباره آن را وارد کرد. این اثر از دست دادن برگشت ناپذیر شفافیت است و آلاباستر ظاهری مات به خود می گیرد. تنها راه جلوگیری از این امر جلوگیری از قرار گرفتن در معرض گرما است. سنگ مرمرهای Onyx گاهی اوقات آلباستر نامیده می شوند زیرا ظاهری مشابه دارند اما در واقع سنگ آهک قابل شستشو هستند که دوام بیشتری نسبت به سنگ آلاباستر دارند.

تمیز کردن آلباستر

ابتدا سطح را از نظر وجود رنگ یا تذهیب بررسی کنید. در صورت یافتن ، گرد و غبار اطراف آنها بدون اینکه آنها را لمس کنید – آنها را برای ترمیم به متخصص اختصاص دهید. اگر اثری از تزئینات اعمال شده نیست ، می توانید با یک برس نرم یا پارچه خشک تمیز کنید. روش دیگر را ، یک پنبه کمی مرطوب با روح سفید (نوعی مواد) ، سطح را به آرامی پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که در فضایی با تهویه مناسب قرار دارید و از دستکش نیتریل یا پلاستیک استفاده می کنید. از پاک کننده های آبی یا خود آب پرهیز کنید.

سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی
سنگ مصنوعی

سنگ های مصنوعی از سنگدانه ها ، رنگدانه ها و چسب ها ساخته می شوند تا از سنگ های طبیعی تقلید کنند. دستور العمل های مربوط به قرن 16 بر پایه گرد و غبار مرمر ، آهک و چسب بود ، در حالی که در قرن 18 Eleanor Coade کارخانه بسیار موفقی را ایجاد کرد و از مصنوعات ریخته گری مانند خاک رس مانند ، سنگ مصنوعی ساخت.
مقاومت سنگ مصنوعی از بسیاری از سنگهای طبیعی بیشتر بود. سنگهای مصنوعی قرن نوزدهم شامل Haddon و Pulham هستند. سنگ مصنوعی عمدتا برای جزئیات معماری و مجسمه سازی باغ مورد استفاده قرار می گرفت اما ممکن است در خانه نیز یافت شود ، به عنوان مثال برخی از شومینه های ساخته شده از پوشش های صیقلی.

تمیز کردن سنگ مصنوعی

سنگ نمای مصنوعی ، سنگ آهک ساختمانی قابل شستشو و “سنگ مرمر” اونیکس احتمالاً متخلخل تر از سنگ مرمر است ، بنابراین در صورت استفاده از پاک کننده مایع ، خطر بیشتری وجود دارد که کثیفی به داخل منافذ سنگ کشیده شود. Groomstick (تأمین کننده: Conservation Resources Ltd) را امتحان کنید ، اما اگر نتیجه نداد از یک سواب پنبه کمی مرطوب با آب تصفیه شده استفاده کنید.
سنگ آهک قابل شستشو می تواند نوارهای رسوبی مختلفی در داخل سنگ داشته باشد که ممکن است منجر به مناطقی شود که نرمتر ، متخلخل و به راحتی فرسایش می یابند. مراقب دانه های شل سنگ روی سطح یا سواب های خود باشید. در صورت مشاهده تمیز کردن را متوقف کرده و قطعه خود را به یک متخصص ارجاع دهید.

اسکالیولا

سنگ نمتاسکالیولااین یک سنگ مرمر مصنوعی است که از سلنیت (شکل بلوری گچ) ، چسب و رنگدانه ساخته شده است. این مخلوط بر روی یک تکیه گاه به صورت الگوی سنگ مرمر اعمال می شود و گاهی اوقات شامل تراشه های مرمر است. پس از استفاده ، مخلوط گرم و صیقل داده می شود. این تکنیک از زمان روم وجود داشته است.
این در قرن 17 احیا شد و در قرن 18 ، به ویژه در فلورانس رونق گرفت. Scagliola اغلب برای ازاره ها ، ستون ها و ستون ها استفاده می شد اما همچنین برای رویه های میز ، کف و پانل های دیوار و در استفاده می شد. اغلب با روغن یا موم رنگی به پایان می رسید. Scagliola نسبتاً نرم است و در اثر ضربه و ضربه می تواند آسیب ببیند ، و همچنین توسط رطوبت.

تمیز کردن اسکالیولا

ابتدا Groomstick (فرچه) را امتحان کنید. اگر این مورد ناموفق بود ، یک ناحیه کوچک  را با یک  با روح سفید امتحان کنید ، اما اگر چیزی دیگری به غیر از خاک سیاه و سفید روی سواب مشاهده کردید ، بلافاصله متوقف شوید و با یک متخصص محافظه کار مشورت کنید. اگر آزمون شما موفقیت آمیز باشد ، باید بتوانید با روح سفید تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید که در وضعیت خوبی هستید – فضای تهویه شده و دستکش نیتریل یا پلاستیک استفاده کنید. از آب یا تمیز کننده های پایه آب خودداری کنید.

Pietre dure

Pietre dure (از سنگ نمای سخت ایتالیایی) از سنگ ساختمانی رنگی ریز خرد شده ، دقیقاً همسان برای ایجاد صحنه ای تصویری یا طراحی منظم ساخته شده است. دو روش برای ساختن pietre dure وجود دارد. در روش اول ، برشهای سنگ رنگی از قبل برش خورده را در زمین سنگی از سنگ مرمر یا تخته سنگ قرار می دهند ، که در آن شکافهای مطابق بریده شده است.
پس زمینه بخشی از طراحی را تشکیل می دهد. روش دوم جمع آوری برشهای از پیش شکل (مانند اره برقی) و چسباندن صحنه یا طرح جدید تصویری به یک تکیه گاه سنگی است ، که بخشی از طرح نیست.

هر دو روش قطعات را در مخلوط رزین موم قرار می دهند. با افزایش سن این مخلوط ، ممکن است نواحی ضعیف یا سست ایجاد شده و قطعات سنگ ترک بخورد. مخلوط موم و رزین در صورت قرار گرفتن در معرض طیف وسیعی از حلال ها ، مانند روح سفید و الکل ، آسیب خواهد دید.
pietre dure آسیب دیده به دلیل ساخت پیچیده ، بهتر است توسط یک محافظه کار متخصص ترمیم شود.

تمیز کردن سنگ ساختمانی pietre dure

سطح قطعات ترک خورده یا سست را بررسی کنید. اگر موردی وجود ندارد ، Groomstick(فرچ) را به عنوان اولین گزینه تمیز کردن امتحان کنید. در صورت عدم موفقیت ، از یک پنبه پنبه ای که کمی با آب مرطوب شده استفاده کنید. سطح را با هیچ مایع غرق نکنید.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن