دسته‌بندی نشدهمرمر

جوانب مثبت و منفی سنگ ساختمانی مرمر در آشپزخانه

نکات درباره ی استفاده از مرمر در کانتر آشپزخانه

جوانب مثبت و منفی سنگ ساختمانی مرمر در آشپزخانه

جوانب مثبت و منفی سنگ ساختمانی مرمر در آشپزخانه
جوانب مثبت و منفی سنگ ساختمانی مرمر در آشپزخانه

هنگام تصمیم گیری برای استفاده با میزهای آشپزخانه سنگ طبیعی در آشپزخانه ، انتخاب مواد مناسب یکی از اولین مراحل است. بین سنگ مرمر ، گرانیت ، کوارتز ، تراورتن و … گزینه های طبیعی متنوعی برای انتخاب وجود دارد که هرکدام از آنها لیست های مثبت و منفی خود را دارند.

در حال حاضر ، ما بر سنگ مرمر به عنوان مواد پیشخوان شما تمرکز خواهیم کرد و تمام موارد مثبت و منفی مرتبط با انتخاب آن را بررسی خواهیم کرد.

سنگ مرمر از مواد ساختمانی هنر بیشتری دارد

دلیل اصلی مردم برای نصب سنگ مرمر ، چه برای میزهای آشپزخانه و یا حمام آنها ، فقط به این دلیل است که سنگ مرمر می تواند یک نقطه کانونی چشم نواز را در هر اتاق ایجاد کند. بدیهی است که یک رنگ منحصر به فرد یا نادرتر ، و رگه مشخص تر ، هزینه انواع سنگ مرمر را افزایش می دهد. با این حال، هیچ بحثی در مورد خیره کننده بودن قطعه مناسب سنگ مرمر وجود ندارد.

بعلاوه ، یافتن سبکی از سنگ مرمر که مکمل هر عنصر طراحی دیگری باشد ، کار سختی نیست ، و این که قابلیت کارایی و بی طرفی یکی دیگر از عوامل تحریک کننده هنگام انتخاب سنگ مرمر است.

سنگ مرمر در برابر حرارت مقاوم است

اگرچه گذاشتن  قابلمه داغ روی پیشخوان های مرمر توصیه نمی شود ، اما از نظر فنی کاری است که به لطف مقاومت در برابر حرارت در سنگ مرمر قابل انجام است. با این گفته ، تلاش دائمی و ظاهراً عمدی برای مخدوش کردن سطح آن با گرما و آتش نیاز است. در حالی که احتمالاً نمی خواهید سنگ مرمر را بپزید ، همانطور که می توانید با گرانیت ، سنگ مرمر به خوبی در برابر گرما و وسایل گرم نگه می دارد. حتی اگر اینگونه باشد ، بدون در نظر گرفتن سطح پیشخوان سطح خود ، از سه پایه برای قابلمه داغ خود استفاده کنید.

سنگ مرمر متخلخل و نرم است

اکنون گفتن سنگ مرمر نرم ممکن است گیج کننده باشد زیرا ما در اینجا در مورد سنگ صحبت می کنیم ، اما همانطور که مربوط به سنگ طبیعی است ، سنگ مرمر نرم است. همچنین متخلخل است و این دو ویژگی از اصلی ترین موارد منفی مرتبط با سنگ مرمر هستند.

اسیدها ، مانند آب گوجه فرنگی یا لیمو ، در صورت اجازه نشستن می تواند به صفحات پیشانی مرمر آسیب جدی برساند.
شراب به دلیل لکه گیری سنگ مرمر شناخته شده است و سگک های کمربند یا جواهرات ناپایدار می توانند هر جا که تماس بگیرند خراش جای بگذارند. تمیز کردن ، صیقل دادن و مهر و موم کردن به طور منظم از روش های بسیار توصیه شده برای کمک به مقابله با این دو ضعف اصلی سنگ مرمر است ، اما به دلیل سهل انگاری یا فراموشی آسیب فیزیکی را متوقف نمی کند.

سنگ مرمر به راحتی لک می شود

با گسترش ماهیت متخلخل سنگ مرمر ، این عوامل منفی کیفیت را به شدت در یکی دیگر از موارد منفی مربوط به سنگ مرمر قرار می دهند: لکه گذاری ، اگر مرمر به طور منظم یا صحیح نگهداری نشود ، یا اگر صاحب خانه تنبل است ، بهتر است سنگ مرمر را سنگ فرش کنید تا اینکه نگران پرداخت و آب بندی معمول باشید.
سنگ مرمر لبه دار ظاهر مات بیشتری نسبت به سنگ مرمر ایجاد می کند و درخشش بیشترین میزان جستجو را به حداقل می رساند ، اما همچنین باعث می شود لکه ها و خراش ها با چشم غیر مسلح کمتر دیده شوند.

با این وجود ، سنگ مرمر لبه دار حداقل هر شش ماه یکبار باید مهر و موم شود ، این کار عمدتا به منظور تأثیر قرار گرفتن یک سنگ متخلخل در معرض مایعات و مواد مختلف برای مدت زمان طولانی انجام می شود.

سنگ مرمر می تواند به اندازه مجوزهای بودجه مقرون به صرفه یا گران باشد

تصور غلط رایج در مورد سنگ ساختمانی مرمر این است که یک ماده ساختمانی سطح بالا است. در بعضی موارد ، بله ، مطمئناً درست است. اما سنگ مرمرهای ساده و متداول از عهده اکثر صاحبان خانه خارج نیستند.

با این وجود ، بین دلیل جذابیت سنگ مرمر و دلیل گرانی سنگ مرمر همپوشانی شدیدی وجود دارد و این کیفیت و میزان رگه گذاری روی یک تخته خاص است. این کیفیت در نهایت بزرگترین کشش برای سنگ مرمر است زیرا همان چیزی است که سنگ مرمر را از بسیاری از گزینه های سنگ طبیعی جدا می کند. بنابراین اگر شخصی به دنبال آن قطعه مرمر کامل با رگبرگ مشخص است ، آنها می خواهند کمی بیشتر از شخصی که می خواهد یک تخته سنگ مرمر ساده برای طبقه بندی آشپزخانه یا حمام خود خرج کند.

سنگ مرمر: نصب یا عدم نصب

وقتی صحبت از آن می شود ، سنگ مرمر هنوز هم ماده ای با کیفیت برای استفاده در هر پروژه بهسازی منزل است که از یک احساس انتقالی یا معاصر بهره مند می شود. کیفیت منفی سنگ مرمر با کمی دقت و چربی آرنج به راحتی قابل مقابله است و نکات مثبت باعث می شود که این تلاش اضافی بیش از ارزش آن باشد. گذشته از همه اینها،
چه کسی دوست ندارد انتخاب های طراحی خود توسط مهمانان در خانه خود تعریف شود؟ و با یک تخته سنگ مرمر زیبا که به طور برجسته در آشپزخانه شما نشسته است ، این تعارفات مطمئناً امری عادی خواهد بود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن