گرانیت

نحوه ی شستشوی سنگ ها بتن ، گرانیت

شتسشو و نگه داری اصولی سنگ ها

نحوه ی شستشوی سنگ های بتن ، گرانیت

نحوه ی شستشوی سنگ های بتن ، گرانیت

میزهای سنگی نه تنها جلوه گران قیمتی را به آشپزخانه ، حمام و اتاقهای چند منظوره می بخشد ، بلکه گزینه بسیار خوبی برای دوام هستند. چه بتن ، گرانیت ، سنگ آهک ، سنگ مرمر ، کوارتز یا سنگ صابون یا انواع سنگ های ساختمانی و سنگ نما ها انتخاب کنید ، یادگیری نحوه مراقبت صحیح از هر نوع سنگ برای جلوگیری از آسیب بسیار مهم است.
ما نگاهی خواهیم داشت به مراقبت مناسب از هر نوع پیشخوان سنگی خاص ، اما نکاتی در مورد مراقبت های عمومی وجود دارد که برای انواع مختلف کاربرد دارد.

بتن سنگ نما

ممکن است شما بلافاصله بعد از شنیدن بتن صفحات میز بتنی را سنگ قلمداد نکنید ، اما بتن مخلوطی از سنگ ریز خرد شده ، شن ، سیمان و آب است. این مخلوط در قالب ریخته می شود و پس از خشک شدن ، یک سطح جامد با دوام ایجاد می کند. می توان بتن را به رنگ طبیعی خود رها کرده یا لکه دار کرد.دقیقاً مانند کفپوش های بتنی ، نکته مهم در مراقبت آسان از میزهای بتونی نحوه مهر و موم شدن سطح میز است. درزگیر باید در برابر اسید ، گرما و خراش مقاوم باشد. دستورالعمل های استفاده مجدد از درزگیر را با دقت بخوانید.

 • تمیز کردن روزانه: یکی از مضرترین عناصر برای میزهای بتنی اسید است. برای تمیز کردن روزانه ، کافی است یک قاشق چای خوری مواد شوینده ظرف را در چهار فنجان آب مخلوط کرده و در یک بطری اسپری نگه دارید. پیشخوان ها را پس از پخت یا تهیه غذا پاک کنید. هرگز از پاک کننده های خشن ، ساینده یا پد های تمیزکننده استفاده نکنید. و هرگز از سرکه برای پاک کردن استفاده نکنید

*

 • اگر در خانه آب سخت (نوعی آب مضرر برای سلامتی انسان) داشته باشید ، رسوبات معدنی در نهایت باعث ایجاد مشکلاتی در سطوح بتونی می شوند. در نظر داشته باشید که یک سیستم نرم کننده آب یا یک نرم کننده آب در آب تمیز کننده خود اضافه کنید.

 

 • از بین بردن لکه ها: لکه هایی که از اسیدهای قوی مانند آب لیمو ظاهر می شوند در واقع نقاطی هستند که بتن در آنجا حل شده است زیرا اسید سیمان را حل کرده و رسوبات کربنات باقی مانده است. اینها را نمی توان بدون جوش زدن یا خرد کردن آسیب و دوباره آب بندی سطح از بین برد. اگر سنگ زنی و وصله مورد نیاز است ،بهتر است یک  متخصص حرفه ای استخدام کنید.

*

 • لکه های حاصل از تغییر رنگ مواد غذایی مانند قهوه یا خردل را می توان به راحتی با سفید کننده کلر از بین برد. یک پنبه یا حوله کاغذ سفید را به مواد سفید کننده آغشته کنید. مستقیماً روی لکه بمالید و با یک کاسه شیشه ای سنگین روی آن بگذارید. اجازه دهید سفید کننده به مدت پنج تا ده دقیقه کار کند و سپس با آب خنک و ساده خوب بشویید. بیش از ده دقیقه مواد سفید کننده را روی لکه نگذارید یا ممکن است صدمه ای به درزگیر وارد شود.

 

 • اگر روغن به درزگیر بتن نفوذ کرده و بتن را لکه دار کرده باشند ، هم به یک حلال و هم به چیزی برای جذب روغن نیاز دارید. یک پاک کننده خانگی خوب برای لکه های روغن بتن مخلوط کردن جوش شیرین و استون (پاک کننده لاک ناخن) برای تشکیل خمیر غلیظ قوام کره بادام زمینی است. مخلوط را در حدود یک پخش کنید-
  ضخامت چهارم اینچ روی لکه و پوشاندن آن با لفاف پلاستیکی است. لبه های پلاستیک را به نوار چسب بزنید تا ثابت بماند. اجازه دهید مخلوط به مدت 24 ساعت روی لکه باقی بماند. بسته پلاستیکی را برداشته و اجازه دهید مخلوط کاملا خشک شود و سپس پاک شود. برای بیرون کشیدن تمام روغن ، این کار را تکرار کنید.برای جلوگیری از لک شدن بیشتر ، باید بتن دوباره آب بندی شود.

گرانیت سنگ ساختمانی

گرانیت
گرانیت

تخته سنگ های گرانیت سنگ ساختمانی در تنوع رنگی و سازه ای بسیار متنوعی قرار دارند که یکی از مطلوب ترین میزهای سنگی است. هر قسمت واقعاً یک نوع است. گرانیت به طور طبیعی ضد باکتری است و با یک درزگیر مناسب ، مراقبت از آن آسان است.

 • نظافت روزانه: برای براق نگه داشتن میزهای گرانیتی ، تمیز کردن روزانه با مخلوط مواد شوینده ظرفشویی و آب توصیه می شود. کافی است یک قاشق چای خوری مایع ظرفشویی و چهار فنجان آب را در یک بطری اسپری مخلوط کنید. پس از آماده سازی غذا ، یک میز سریع به آشپزخانه ها بدهید و با یک پارچه نرم و میکروفیبر آن را پاک کنید. اجازه دهید تا در هوا خشک شود.

 

 • از پاک کننده های خشن مانند پاک کننده های حمام کف ، سرکه یا آب لیمو استفاده نکنید که می تواند باعث از بین رفتن گرانیت شود.

 • همیشه از تخته برش و سه پایه استفاده کنید تا از ایجاد خراش اشیا  تیز و وسایل ریز روی سطح سنگ جلوگیری شود. طبق توصیه های نصب کننده خود ، در مورد بسته بندی مجدد آشپزخانه گرانیت عمل کنید.

 

 • از بین بردن لکه ها: برای لکه های سخت مانند نوشیدنی های خاص یا آب چغندر ، از یک تمیز کننده سنگ تجاری استفاده کنید یا خودتان  با مخلوط کردن جوش شیرین و پراکسید هیدروژن ایجاد کنید تا خمیر غلیظی از قوام کره بادام زمینی ایجاد کند. مخلوط به ضخامت حدود یک چهارم اینچ را روی لکه پخش کنید و روی آن را با بسته بندی پلاستیکی بپوشانید.
  لبه های پلاستیک را به نوار چسب بزنید تا ثابت بماند. اجازه دهید مخلوط به مدت 24 ساعت روی لکه باقی بماند. بسته پلاستیکی را برداشته و اجازه دهید مخلوط کاملا خشک شود و سپس پاک شود. این کار را تکرار کنید تا جایی که لکه از بین برود. پس از تمیز کردن ، برای جلوگیری از لک شدن بیشتر ، باید محل لک شده دوباره جوش داده شود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن