مرمر

نحوه ی شناسایی اصل بودن سنگ مرمر

نکاتی در مورد تشخیص سنگ ها مرمر اصلی از مصنوعی

نحوه ی شناسایی اصل بودن سنگ مرمر

نحوه ی شناسایی اصل بودن سنگ مرمر

چه چیزی ظرافت و کلاس فصلی را بهتر از مرمر به یک خانه یا ساختمان تجاری می بخشد؟

فقط چیزی در مورد شخصیت منحصر به فرد سنگ مرمر وجود دارد که فریبنده است. با این وجود ، در هنگام چگونگی تشخیص سنگ مرمر از گرانیت ، این می تواند چالش برانگیز باشد.

امروزه موادی وجود دارد که ظاهر سنگ مرمر و همچنین عملکرد مرمر را دقیقا تقلید می کند. نه اینکه در سنگ مرمر ساختمانی یا گرانیت سنگ نما ساخته شده توسط انسان اشکالی وجود دارد ، اما شما به احتمال زیاد می خواهید بدانید که چگونه می توان اصل بودن یک سنگ مرمر را تشخیص داد و به چه نکاتی در این امر دقت کرد با ما در ادامه این مقاله همراه باشد.

رنگ آمیزی

رنگ آمیزی ابزار دیگری است که به شما کمک می کند تا بدانید چگونه سنگ مرمر را از دیگر سنگ های ساختمانی تشخیص دهید. سنگ مرمر به جای رنگ های ساده ، کمی سایه های دارد که می تواند از رنگ های سفید تا سیاه باشد. وقتی سنگ مرمر فاقد نقص بصری یا ناخالصی باشد ، رنگ آن کاملاً سفید است. ادغام با مواد معدنی ، مانند لایه های موجود در سنگ آهک ، باعث ایجاد رنگ هایی مانند زرد ، سبز ، خاکستری ، کرم ، آبی و صورتی می شود.

رنگهای تند و روشن مانند نارنجی ، فیروزه ای و سیاه نشان دهنده سنگ های دیگر یا مثلا سنگ گرانیت است ، یک سنگ ساخته شده توسط انسان یا سنگ مرمر طبیعی است که برای ساخت سنگ مرمر جعلی با مواد دیگر مانند سیمان ترکیب شده است. این کار برای سهولت در تنظیم رنگ انجام می شود.

رگه ها

رگ ها انواع ناخالصی های معدنی هستند که وقتی با سنگ آهک در سنگ مرمر ترکیب می شوند ، باعث ایجاد چرخش و رگ در سطح سنگ می شوند. رگه ها می توانند رنگ کرمی لطیف داشته باشند ، همانطور که می بینید سنگ مرمر کاررا است یا می تواند قرمز ، بنفش یا آبی با سنگ مرمر زرد Sienna باشد. رگه های رشته ای بلند از ناخالصی های طبیعی موجود در سنگ مرمر معتبر بودن آن را نشان می دهد.

به عنوان مثال گرانیت به طور معمول طیف رنگی شبیه به سنگ مرمر دارد ، اما رنگ ثانویه گرانیت بیشتر ابرگونه به نظر می رسد یا به جای رگه هایی ، شکل نمک و فلفل دارد. سنگ مرمر تولید شده می تواند ظاهر رگ دار و چرخشی سنگ مرمر را تقلید کند ، اما فاقد هر بعد یا عمقی است که در رگه های طبیعی ظاهر شود.

تست چاقو

تست چاقو

این آزمایش برای یک سطح تمام شده که آماده ی استفاده برای کار های تزیینی است توصیه نمی شود. سنگ مرمر ساختمانی خراش و فرسایش را بیشتر از مقلدان مرمر طبیعی نشان می دهد  یا بروز می دهد. این بدان دلیل است که سنگ مرمر یک سنگ دگرگونی است که از سنگ آهک گرم شده به طور طبیعی تشکیل شده و بلورهای کلسیت ، یک ماده معدنی نسبتاً نرم را تشکیل می دهد. به خاطر همین، سنگ مرمر به یک انتخاب محبوب برای مجسمه سازی و ساخت اشکال سفارشی در صفحات میز مرمر تبدیل شده است.

سنگ مرمر اصلی و معدنی با گذشت زمان  منحصر به فرد تر می شود. اگر می خواهید تشخیص دهید که مرمر واقعی است یا نه ، خراش یا ساییدگی آن را بررسی کنید. اگر یک چاقو را در منطقه ای در زیر سنگ یا در منطقه ای که دیده نمی شود خراشیده و آسیب زیادی نمی بینید ، پس آن سنگ احتمالاً سنگ مرمر یا گرانیت ساخته شده توسط انسان است یعنی مصنوعی است.

درخشش و براقیت

درخشش و براقیت

سنگ مرمر واقعی اغلب به دلیل براقیتی که می تواند از خود بروز دهد بکار برده می شود ، مورد که نمی توان آن را در سطح سنگ مرمر مصنوعی تقلید کرد. مصالح سنگی ساخته شده توسط انسان که به عنوان میز پیشخوان در خانه ها استفاده می شود ، اغلب کدر نسبت به مرمر طبیعی هستند البته با هر قیمتی در بازار یافت می شود که طبیعی است مرمر های مصنوعی با قیمت های بالا تر بسیار طبیعی تر از مرمر های با قیمت های پایین هستند.

به این ترتیب مرمر مصنوعی از لحاظ شفافیت از مرمر طبیعی جلوتر است و با ظاهر بسیار صیقلی سنگ مرمر طبیعی مقایسه نخواهد شد. لاک مرمر(نوعی ترمیم دهنده) به شما امکان می دهد سنگ را به تمیزترین و خالص ترین حالت خود برسانید ، که این ویژگی های طبیعی سنگ را نشان می دهد.

در مقاله های آینده در باره ی تشخیص اصل بودن دیگر سنگ هارا نیز بحث خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

اکنون که می دانید چگونه سنگ مرمر را از سنگ های مصنوعی تشخیص دهید و اگر شما علاقه مند به افزودن سنگ طبیعی به خانه ، دفتر کار یا فضای خرده فروشی خود هستید ، در تاجران سنگ با ما تماس بگیرید و ما دوست داریم به شما کمک کنیم فضایی را که همیشه آرزو داشتید ایجاد کنید.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن