سنگ ها

هزینه پیشخوان تخته سنگ: برای این سنگ طبیعی چه مبلغی باید پرداخت کنید؟

همه چی درباره ی تخته سنگ

هزینه پیشخوان تخته سنگ: برای این سنگ طبیعی چه مبلغی باید پرداخت کنید؟

"هزینه

اگر به دنبال یک میز پیشخوان شیک اما نه چندان پر زرق و برق هستید ، صفحات میز تخته سنگ یک گزینه عالی است. این سطوح به شما حالت یکنواخت و تیره تری می بخشد که بصری هر فضایی را که در آن نصب کنید افزایش می دهد. این میزها همچنین یکی از با دوام ترین گزینه های موجود در بازار هستند ، هزینه مواد و هر چیز دیگری که می خواهید بدانید قبل از اینکه در صفحات میز سرمایه گذاری کنید ، چقدر است در این مقاله خواهید دانست

تخته سنگ چیست؟

تخته سنگ یک سنگ دگرگونی است که از ترکیب رس و رس و سیلت در طول زمان تشکیل می شود. مانند بسیاری دیگر از سنگهای طبیعی ، تخته سنگ در اثر گرما و فشار شدید تشکیل می شود. به همین دلیل ، مواد بسیار سخت است و در هر کجا که استفاده کنید به خوبی ایستاده خواهد شد.

چه عواملی بر هزینه های پیشخوان تخته سنگ تأثیر می گذارد؟

تعدادی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت پیشخوان صفحات وجود دارد. برخی از این عوامل عبارتند از:

گرید(grade)

رنگ

بافت

گرید

تخته سنگ توسط سه درجه مختلف طبقه بندی می شود – درجه پایین ، متوسط ​​و درجه بالا. درجه پایین دارای کمترین هزینه است ، در حالی که درجه متوسط ​​یک نقطه متوسط ​​است و درجه بالا گران تر خواهد بود.

رنگ

رنگ تخته سنگی که انتخاب می کنید نیز در هزینه تأثیر می گذارد. رنگ هایی مانند خاکستری ، سفید و آبی در درجه های پایین تا میانی قرار می گیرند ، در حالی که رنگی مانند سیاه در درجه بالا قرار می گیرد.

بافت

سه نوع بافت وجود دارد که می توانید برای میز پیشخوان تخته سنگ خود انتخاب کنید: شکافه ، آبشار مانند و بریده شدن.
در زیر سه گزینه با جزئیات بیشتر توضیح داده شده است.

شکاف

از شکاف غالباً به عنوان اسن سنگ ساختمانی طبیعی یا بافتی یاد می شود. این کم هزینه ترین گزینه بافت است که خواهید داشت. پیشخوان یک سطح خشن و غیر یکنواخت خواهد بود. این نوع بافت مفید است زیرا به شما کمک می کند تا هرگونه نقصی مانند خراشیدگی یا فرورفتگی را پنهان کنید. با این حال ، این بافت بیشتر مستعد چسبیدن خاک بین برجستگی ها است.

آبشار

آبشار تلاقی بین شکاف و بریده شدن است. اگر سطح کاملاً صافی نمی خواهید اما تمام برجستگی هایی که با بافت شکاف می گیرید هم نمی خواهید.

شکافته

شکافته به شما یک سطح آشپزخانه صاف می دهد. شما می توانید یک ظاهر مات یا چیزی براق تر انتخاب کنید. توجه داشته باشید که هنگام ایجاد خراش و فرورفتگی باید دقت داشته باشید ، زیرا مانند سطح شکاف روی سطح لبه دار پنهان نمی شود.

تعمیر و نگهداری صفحات پیشخوان تخته سنگ

دقیقاً مانند بسیاری دیگر از صفحات میز سنگ طبیعی ، صفحات میز تخته سنگ نیاز به نگهداری مداوم دارند تا در شکل عالی قرار گیرند. با توجه به سرمایه گذاری کلانی که روی میزهای پیشخوان جدید خود انجام می دهید ، می خواهید اطمینان حاصل کنید که آنها برای سالهای سال در فرم خوبی باقی می مانند.

جوانب مثبت و منفی صفحات پیشخوان تخته سنگ

 

"جوانب

داشتن میزهای پیشخوان تخته سنگ در خانه مزایا و معایبی دارد. این جوانب مثبت و منفی در زیر بررسی می شود.

جوانب منفی

مقاوم در برابر گرما

صفحات میز این سنگ ساختمانی مقاوم در برابر حرارت هستند. این یک مزیت عمده است – خصوصاً در آشپزخانه. قابلمه ها و قابلمه های گرم به سطح آسیب نمی رسانند ،

مقاوم در برابر لک

یکی دیگر از مزایایی که از صفحات پیشخوان این سنگ ساختمانی خواهید گرفت مقاومت در برابر لکه است. اگرچه هنوز باید هرچه زودتر نشتی را از بین ببرید ، اما به همان اندازه که نگران سنگ های دیگر مانند سنگ مرمر هستید ، نگران نخواهید بود.

ضد آب

صفحات پیشخوان تخته سنگ در برابر آب مقاوم هستند.این مزیت دیگری است که می توانید در آشپزخانه ، حمام یا هر اتاق دیگری که میزهای پیشخوان در آن نصب شده است مشاهده کنید.

نصب صفحات پیشخوان تخته سنگ

صفحات میز تخته سنگ ، مانند بسیاری دیگر از سطوح سنگ طبیعی ، بسیار سنگین هستند و شما باید آنها را توسط یک متخصص حرفه ای نصب کنید. شما نباید سعی کنید آنها را به تنهایی نصب کنید ، زیرا در معرض خسارت به پیشخوان و همچنین صدمه به خودتان هستید.
اگرچه این هزینه کل پروژه را افزایش می دهد ، اما استخدام یک فرد حرفه ای تنها راه برای انجام این کار است.

ارزش فروش مجدد آشپزخانه های تخته سنگ

میزهای تخته سنگ وقتی زمان فروش فرا می رسد باعث جذابیت بیشتر خانه شما می شود. میزهای پیشخوان به دلیل ظاهر با کیفیت و نگهداری نسبتاً آسان بسیار مطلوب هستند. به طور کلی ،صاحبان خانه های آینده این ایده را دارند که در خانه جدید خود پیشخوان های سنگ طبیعی داشته باشند.

چه صفحاتی با صفحات پیشخوان خوب جفت می شوند؟

از آنجا که تخته سنگ در بسیاری از رنگ های خنثی ظاهر می شود ، سنگ تقریباً با هر دکوراسیونی جفت می شود. خواه یک ظاهر منطبق با دیوارها یا کابینت های خاکستری تیره داشته باشید ، یا اگر می خواهید ظاهری متضاد با دیوارهای سفید یا کابینت ها داشته باشید ، میزهای تخته سنگی شما خیره کننده به نظر می رسد.

صفحات پیشخوان تخته سنگ را در کدام اتاق قرار می دهید؟

میزهای تخته سنگ در هر جای خانه به خوبی کار خواهند کرد. هرجایی که نصب کنید از همان ظاهر و مزایای عملکردی برخوردار خواهید شد.

تخته سنگ چگونه با سایر گزینه های آشپزخانه سنگ طبیعی مقایسه می شود؟

هنگام جستجوی صفحات پیشخوان سنگ طبیعی ، متوجه خواهید شد که گزینه های دیگری به غیر از این سنگ ساختمانی برای انتخاب دارید. در زیر تجزیه و تحلیل نحوه مقایسه صفحات پیشخوان این سنگ ساختمانی با انواع مختلف دیگر آشپزخانه های سنگ طبیعی آورده شده است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن