سنگ ها

کاربرد سنگ در صنعت ساختمان سازی دیوار شالوده

انواع سنگ ها برای دیوار و شالوده و انواع مکان ها

کاربرد سنگ در صنعت ساختمان سازی دیوار شالوده

"کاربرد

سنگ دیوار حیاط و دیوار خارجی ساختمان

در بکاربردن سنگ های تزیینی یا کلیه سنگ  ها به علت قرار گرفتن در فضای بیرونی به علت در مجاور بودن در برابر انواع عوامل مثل آب هوا ، دما ، اکسید شدن ، مقاوم باشد برای همین در انتخاب سنگ برای این منظور باید توجه ویژه ای داشت.اگر در انتخاب سنگ ، سنگی بی کیفیت انتخاب شود این سنگ بی کیفیت باگذشت زمان استحکام و زیبایی خود را به مرور از دست می دهد و این ها باعث جداشدنش از دیوار می شود. با این حال هنوز هم میتوان از سنگ برای تزیین فضای بیرونی استفاده کرد ولی همانطور که ذکر شد باشد از سنگی بسیار باکیفیت استفاده نمود برای مثال سنگ می توان از سنگ مرمریت20 سانتی استفاده کرد که این سنگ از مقاومت بالایی در برابر عوامل دارد.

 سنگ دیوار پارکینگ

در انتخاب سنگ دیوار پارکینگ هم باید نکاتی رعایت کرد و فضای پارکینگ هم فضایی شبیه فضای بیرون را دارد ولی نسبت به فضای بیرون کمی مساعد تر است برای همین سنگ هایی که برای فضای بیرون مناسب است را انتخاب کرد. فضای پارکینگ میتواند هم دما با بیرون باشد البته باید باران ، برف و….. فاکتور گرفت.

رنگ برای دیوار پارکینگ

چون فضای پارکینگ ها معمولا سقف کوتاه و تنگ و باریک هستند لذا برای فضای این مکان سنگ هایی با رنگ روشن میتوان انتخاب کرد و انتخاب سنگی با رنگ تیره میتوان خطر ساز باشد چون امکان برخورد خودرو با دیوار و ستون وجود دارد.

"<yoastmark

برای فضاهای سرپوشیده پر رفت وآمد مانند راهرو ها ، لابی ها ، راه پله ها و….. در اداره ها ، رستوران ها و…… میتوان از انواع سنگ ها استفاده کرد مانند انواع سنگ های مرمریت ، مرمر ، گرانیت و تراورتن را به عنوان پوشش محافظ و زینتی استفاده کرد.

سنگ دیوار لابی و اتاق نشیمن

در انتخاب سنگ پوشش دیوار لابی و نشیمنگاه هتل ها یا رستوران ها باید از دقت خاصی استفاده کرد چون وقتی کسی وارد این مکان ها میشود اولین قسمت ساختمان یا بنا را میبیند برای همین دلیل باید از بهترین و زیباترین سنگ ها برای این قسمت استفاده کرد. بدون شک مناسب ترین برای این سنگ مرمر میباشد اسن سنگ از رنگ و طرح طبیعی بسیار عالی دارد و از نورپردازی عالی برخوردار است.

 سنگ دیوار حمام یا سرویس بهداشتی

در سال های اخیر استفاده از سنگ برای حمام و سرویس بهداشتی کاهش بسیاری داشته و بجای آن از کاشی استفاده میشود. چون این کاشی ها تنوع و رنگ های نسبتا زیادی دارند و نسبت به سنگ هزینه تمام شده ی کمتری دارند ولی برخی نمای چشم نواز و زیبای سنگ را هیچ چیز دیگر عوض نمیکنند.

سنگ دیوار راه پله

در انتخاب سنگ برای راه پله شما میتوانید از طیف گستره تری از سنگ ها استفاده کرد چون راه پله از فضای داخلی محسوب میشود و در شرایط سخت فضای بیرون مانند دما ، بارش ،….. قرار نمیگیرد.

از محبوب ترین سنگ ها برای راه پله میتوان به مرمریت اشاره کرد چون این سنگ از تنوع رنگ و طرح بالایی برخوردار است و سطحی بسیار براق و تقریبا یکدستی دارد و برای همین انتخاب عالی برای این مکان است

برای این کار میتوان از تراورتن نیز استفاده کرد ولی یکدستی تراورتن نسبت یه مرمریت کمتر است ولی وزن آن نسبت به مرمریت نیز کمتر است.

سنگ دیوار تزئینی داخل خانه

"<yoastmark

بهترین گذینه ها برای انتخاب سنگ برای تزیین دیوار های خانه سنگ های مرمر و آنتیک میباشد. شما میتوانید سنگ مرمر را در پشت دیوار تلوزیون یا در دیواره های شومینه به عنوان پوشش اصلی  صورت تقارنی (بوک مچ) جلوه بسیار زیبایی پدید خواهد آورد.  از سنگ آنتیک میتوان برای تزیین دیوار های حال و پذیرایی استفاده کرد که ترکیب بسیار خوبی با سنگ مرمر خواهد ساخت.

در سال های اخیر استفاده از سنگ گرانیت افزایش چشم گیری داشته سات چون این سنگ از مقاومت بالایی برخوردار است و سطحی یک دستی دارد. از معایب این سنگ میتوان به نداشتن تنوع رنگ و وزن بالای آن اشاره کرد.همچنان استفاده از آن به دلیل تششعاتی که از خود می دهد برای فضاهای حساس مانند بیمارستان ها یا مکان هایی شبیه این مناسب نیست.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن