سنگ ها

سنگ آنتیک چیست؟

سنگ آنتیک یکی از بهترین گذینه ها برای تزیین دکوراسیون

سنگ آنتیک چیست؟

"<yoastmark

سنگ آنتیک یکی از گزینه های جذاب برای طراحی و دکوراسیون های داخلی میباشد همچنین میتوان برای نما های خارجی هم از آن استفاده نمود. در طراحی و دکوراسیون های داخلی میتوان به فضای پشت تلوزیون ، سنگ آنتیک پشت بخاری و سنگ آنتیک برای آشپزخانه نام برد. اگر سنگ آنتیک را برای طراحی دکراسیون خود انتخاب کرده اید شما میتوانید در این مقاله انواع آن و جواب برای سنگ آنتیک چیست؟ بیابید

سنگ آنتیک از به چسباندن ضایعات انواع سنگها اعم از تراورتن و گرانیت با پسبی که بر پایه رزین ساخته میشوند.

همان طور که ذکر شد یکی از سنگ های مهم تشکیل دهنده سنگ آنتیک ، سنگ تراورتن می باشد. سنگ تراورتن دارای بافتی زیبا و جذاب است، که مقاوت ، استحکام و شکل‌پذیری آن نیز باعث استفادهزیاداز تراورتن می‌شود. این ویژگی ها باعث برتری این سنگ از همه لحاظ نسبت به دیگر سنگ‌های سخت مانندکوارتزیت و ….. می‌شود. البته از سنگ‌های دیگر مانند  سنگ آهک، و مرمریت هم در مواد تشکیل دهنده سنگ آنتیک وجود دارد که برای نمای بیرون ساختمان و غیره استفاده می‌شود که زیبایی و جذابیت خاص خود را دارد.

از زمانی که سنگ آنتیک مقاومت و استحکام بالایی داشته و برخی فکر میکنند که ضایه بودن آن به معنی بی کیفیتی آن است بلکه برعکس، انواع سنگ آنتیک مانند سنگ آنتیک دو بعدی و… از کیفیت بالا و قیمت بسیار پایین برخوردار هستند. این موارد، سنگ آنتیک و انواع آن را تبدیل به یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی می‌کند که علاقه زیادی به طبیعت دارند، و میخواهند طبیعت را به خانه خود بیاورند.

علاوه بر این همه نکات مثبت، سنگ آنتیک معایبی هم دارد. سنگ آنتیک پازلی هست و  قابلیت رنگ‌پذیری ندارد. اگر نیاز به تغییر دکوراسیون باشد، باید این سنگ را از پشت تلویزیون یا پشت بخاری از روی دیوار بکنید. همچنین، سنگ آنتیک برای سقف که به عنوان سقف کاذب استفاده میکنند اصلا مناسب نیست چون، وزن بالایی دارد، و در زمان زلزله خطرساز است.

انواع سنگ آنتیک

1-سنگ آنتیک طبیعی

"انواع

سنگ آنتیک طبیعی از خرده سنگ‌های گرانیت و کوارتزیت که در رنگ و در سایزهای مختلف ساخته می‌شود. انواع سنگ آنتیک طبیعی مانند سنگ آنتیک پازلی و…….. معمولا از سنگ‌های تراورتن برای تولید آن استفاده می‌شود.

2- سنگ آنتیک مصنوعی

 

سنگ های آنتیک مصنوعی از موادی بنام سمنت پلاست تولید می‌شود. یکی از ویژگی مهم سنگ های آنتیک مصنوعی در سایز‌های مختلف، آنها به برشکاری زیادی نیاز ندارند. همچنین، به دلیل اینکه در مرحله قالب‌گیری آنها از تجهیزات خاصی استفاده می‌شود .تا مانع ریزش آنها بعد از چسباندن شود، سنگ‌های آنتیک مصنوعی مقاومت بالا، دوام بیشتر، و تخلخل بسیار کمی دارند. در این سنگ‌های آنتیک  فضای خالی بسیار کمی در بین سنگ ها وجود دارد به این دلیل قارچ و باکتری جمع نمی‌شود.

انواع سنگ های تشکیل دهنده آنتیک

سنگ آنتیک تراورتن:

سنگ تراورتن که از تراکم املاح چشمه‌های آب گرم تشکیل میشود ، نسبت به سنگ های دیگر مانند گرانیت و …… مقاومت کمتری دارد. همچنین، همانطور که ذکر شد ، سنگ تراورتن سختی کمی دارد و می‌توان آن را راحت برش داد و شکل داد . تراورتن بلوری شکل است و به صورت کامل و راحت به ملاط می‌چسبد.

سنگ آنتیک مالون:

سنگ مالون نوعی سنگ طبیعی است که بعد از استخراج صیقل خورده و به بخش‌های منظم تبدیل می‌شود. سنگ آنتیک مالون بیشتر به عنوان سنگ آنتیک برای نمای بیرونی کاربرد بالایی داشته است. و در نماسازی محوطه، سنگ فرش‌های گذرگاه ها، پله‌ها، جدول‌سازی‌ها، انواع طاق ها  و… نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سنگ آنتیک قیچی

این سنگ آنتیک چیست؟ آنتیک از قطعه‌های سنگ تراورتن و گرانیت و… در رنگ‌ بندی های مختلف تولید می‌شود. این سنگ یک سنگ عالی برای استفاده در انواع دکوراسیون داخلی (سنگ آنتیک برای ستون، سنگ آنتیک پشت بخاری، سنگ آنتیک پشت تلویزیون، سنگ آنتیک آشپزخانه و…) جزو بهترین سنگی است که می‌توان در کنار کاغذ دیواری، ترموود، و غیره به کار برد.

قیمت سنگ آنتیک با نصب

"نصب

کلا سنگ آنتیک بخاطر نوع زیادش در انواع قیمت وجود دارد و نسبت به سنگ‌های دیگر تزیینی کم‌ترین هدر رفت را در هنگام نصب دارد. علاوه بر این، مقاومت و استحکام آن در برابر ، آتش‌­سوزی، و ضربه بسیار بالاست.

سنگ آنتیک گرانیتی نسبت به دیگر سنگ های آنتیک دیگر گرانتراست، زیرا کلا هزینه استخراج این سنگ گرانیت بالاست. به همین دلیل،ار این نوع سنگ بیشتر برای جاهای مهم مانند کف استفاده میشود. درمورد قیمت سنگ آنتیک با هزینه های جانبی و نصب  از دیگر سنگ های طبیعی گرانتر است چون برای نصب آن از چسب و مواد ناخالصی زیادی استفاده می شود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن