سنگ ها

سنگ گیوتین چیست؟

یکی از بهترین انتخاب ها برای تزیین محل مورد نطر شما

سنگ گیوتین چیست؟

سنگ گیوتین چیست؟
سنگ گیوتین چیست؟

یکی از زیباترین و بهترین سنگ ها برای دکوراسیون و تزیینی، سنگ گیوتین است که دارای طرح ظاهری و انواع رنگ های مختلف و زیبایی می باشد. این ویژگی باعث شده که روز به روز استفاده از این نوع سنگ در ساختمان سازی رونق پیدا کند. برای آشنایی با ویژگی هرچه بیشتر این سنگ این مقاله را مطالعه کنید.

سنگ گیوتین از جمله سنگ هایی است که برای دکوراسیون و تزیین استفاده میشود. به این علت که زیبایی و ظاهر خاصی داشته و در اندازه های دلخواه انتخاب شده تراش و برش می خورد. به سنگ گیوتین سنگ قیچی نیز گفته میشود. این نوع سنگ به علت ویژگی های خاصی که دارد از قطعات پروفیل شکل سنگ نای تراونیکس، مرمریت و تراورتن تولید می ‌شوند. دارای طرح ها و رنگ های مختلف و زیبایی می باشد.

به زبان ساده می ‌توان گفت. روش ساخت سنگ گیوتین که از قرار دادن قطعات کوچکتر شکسته سنگ ها و ضایعات و باطله های سنگ های زینتیی دیگر به دست می‌ آید. این قطعات و ضایعات سنگ های دیگر که به تنهایی هیچ استفاده ای ندارند. وقتی که این سنگ ها را با ملات و چسب های رزینی به یکدیگر وصل و  می چسبانند. جذابیت زیادی داشته و سنگ قیچی یا همان گیوتین ساخته میشود.

توجه داشته باشید قالب های سنگی که به صورت مستطیل تولید می شود در زیر دستگاهی برشی که قطعه ای تیغ مانند دارد است. رفته و این دستگاه بر در راستای طولی سنگ برش زده و سنگ را به دو قسمت مساوی تقسیم میکند. لازم است بدانید سطح بیرونی این سنگ ها صاف و صیقلی است و برای نصب آن روی دیوار از چسب مخصوص که برای سنگ استفاده میشود. یا ملات شن و سیمانبکار می برند. برای بخش خارجی نما های ساختمان ها هم از این سنگ استفاده می کنند. از بخش داخلی آن چون بخش داخلی آن ناصاف و غیر صیقلی است و برای این استفاده عالی است. این سنگ به علت قیمت کمتر در مقایسه با سنگ های دیگر فروش خوبی دارد. به تازگی محبوبیت زیادی پیدا کرده و میزان استفاده اش بسیار زیاد شده است.

تاریخچه سنگ های آنتیک گیوتین

تاریخچه سنگ های آنتیک گیوتین
تاریخچه سنگ های آنتیک گیوتین

به طور کلی لازم است وقتی برای اولین با سنگ های آنتیک پا به عرضه گذاشتند. طراحان در تلاش بودند جهت زیباتر کردن فضای بیرونی و داخلی ساختمان با ویژگی های مورد نظر خودشان از سنگ های تزیینی با طرح ها و رنگ های بکار میبرند. این موضوع باعث می شود تا این این سنگ محبوبیات بسیاری در بازار بدست بیاورد. در مورد ویژگی های این نوع سنگ ، سنگ گیوتین در حالت طبیعی باید ابعادی به طول 30 سانتی متر و عرض 5 سانتی متر و باید ضخامتی حدود 1.5 سانتی مترباشد. البته  اگر به سفارش مشتری ابعاد دیگری مد نظر باشد. با استفاده از دستگاه برش این سنگ میتوان به آن ابعاد به مشتری تحویل داد. و این ویژگی باعث شده است این سنگ به نام سنگ گیوتین شناخته شود.

 دستگاه گیوتین
دستگاه گیوتین

کاربرد سنگ گیوتین

امروزه برای تزیین دکوراسیون فضای داخلی و خارجی ساختمان ها از سنگ های آنتیک و گیوتین استفاده های فراوانی می شود. لازم است بدانید. این سنگ ها با رنگ و طرح های مختلف و جذابی که دارند یکی از بهترین انتخاب ها برای این کار است. همچنین استفاده از آن در کنار مصالح دیگری مانند چوب و کاغذ دیواری و سنگ که مانند مکمل هم عمل میکنند. زیبایی و جذابیت خاصی به محیط میبخشند.

نکاتی که برای نصب سنگ گیوتین باید رعایت کرد

  • برای نصب سنگ گیوتین باید روی سنگ تا انتهای کار و نصب تمیز باقی بماند.
  • باید تا انتهای هر قسمت نباید اجازه دهید تا چسب و مواد خشک شود.
  • قبل از نصب سنگ ها باید مقدار مواد مورد نیاز را برآورد کنید.
  • برای نصب صحیح سنگ ها باید محل آن را قبلا آماده سازی کنید. تا آسیبی به سنگ نرسد و عمر بیشتری داشته باشد.
  • سطح نصب مورد نظر را باید به صورت کامل پاک کنید. یعنی عاری از هر گونه گرد و غبار و چرب باشد.
  • داشتن یک عایق روطوبتی برای جلوگیری از جذب مایعات چسب های پلیمری توسط سنگ ها برای گرفتن نتیجه ای بهتر از کار نهایی ضروریست.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن